tabliczki na drzwi, tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne w biurach i na budynkach

Tabliczki informacyjne są niesamowicie ważne w polskich miastach oraz w obiektach biurowych. Sprawiają one, że przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a budynki są bezpieczniejsze, chociaż zazwyczaj możemy nie doceniać ich roli. Przekonajmy się w takim razie w jakich miejscach możemy znaleźć tabliczki informacyjne oraz jakie spełniają funkcje.

Tabliczki informacyjne – również w środku budynków

Najbardziej popularne tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które usytuowano na budynkach, takich jak wieżowce, obiekty użyteczności publicznej, urzędy, komisariaty policji. Sprawiają, że szybko dotrzemy na miejsce. Należy jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone wyłącznie na murach nieruchomości, ponieważ bardzo często można je też zauważyć w środku. To wielki zespół tabliczek, które z reguły spełniają funkcję ochronną, ale także czysto komunikacyjną. Takie tabliczki usprawniają znalezienie właściwego pomieszczenia lub urzędnika w dużych wieżowcach – w budynkach rządowych w przedsionku znajdują się tabliczki z nazwami wydziałów. To sprawia, że szybko znajdziemy na przykład burmistrza czy wydział paszportowy. Równie znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które zlokalizowane są przy drzwiach. Co ciekawe istnieje możliwość zmiany danych pracownika na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – informują o kluczowych telefonach alarmowych

Tabliczki informacyjne są wszakże narzucane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Znakują drzwi awaryjne, wyodrębniają strefy tylko dla pracowników, mówią o trujących substancjach. Istnieje powszechny obowiązek używania tabliczek informacyjnych, funkcjonują również fachowcy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z trwałych komponentów (np. aluminium), niejednokrotnie posiadają właściwości fluorescencyjne i są łatwe w montażu.

Lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]