Znaki BHP – zadbaj o bezpieczeństwo pracowników

Jeśli szukasz znaków BHP, skieruj się tu.

Na terenie naszego kraju obowiązują niezwykle dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Dzisiaj przepisy BHP nakładają wymóg odpowiedniego oznaczania budynków. Tak więc dbałość o prawidłowy montaż znaków BHP jest obecnie bardzo ważna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je zobaczyć?

Obecnie znaki BHP umieszczane są na różnorodnych budynkach. Chodzi przede wszystkim o zakłady pracy, biurowce, jak także szkoły czy urzędy, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy dotyczące postępowania w przypadku pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHP, które mają naprawdę duże znaczenie, zalicza się również instrukcje mówiące sposobach postępowania z odpadami medycznymi, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z niezwykle często stosowanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nie znajdziemy osoby, którą trzeba przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma poprawne opisanie drogi ewakuacyjnej. To ona jest wykorzystywana w momencie, kiedy w budynku będzie miało miejsce jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można też dostrzec na najróżniejszych maszynach, których z powodu awarii nie można użytkować – dotyczy to przykładowo wind. Znaki BHP powszechnie wykorzystywane są również w zakładach przemysłowych. Wykorzystuje siętam z reguły znaki ostrzegawcze , ale także znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je wytwarza?

Używane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które świetnie znoszą niesprzyjające warunki atmosferyczne. Zazwyczaj jest to wysokiej jakości PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być stosowane nie tylko we wnętrzach budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie tracą one swojego doskonałego wyglądu i – co najważniejsze – nadal pozostaną wyraźne. W wielu wypadkach powlekane są także materiałem fluorescencyjnym, za sprawą którego są one zauważalne także kiedy jest ciemno. Montaż znaków BHP jest nieskomplikowany każdy.

Lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]