Co warto wiedzieć o podporach szalunkowych?

Zobacz, gdzie kupić podpory Peri.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. Jak się je wykorzystuje? Dlaczego warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich funkcja

Wśród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy typ wykorzystywany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu betonem i odpowiednie jego uformowanie. Ważną rolę pełnią także drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezastąpione w czasie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w różnych sytuacjach. Standardowo w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką trwałością, są też proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, a także elementy produkowane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się znakomitą jakością, nowatorskimi rozwiązaniami oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory stropowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w niekorzystnych warunkach. Obecnie sporo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]