profil aluminiowy, profile aluminiowe

Do czego są używane profile aluminiowe?

Aluminium to jeden z najczęściej stosowanych w architekturze surowców. Do jego atutów zalicza się zwłaszcza niedużo gęstość, która powoduje, że wyprodukowane z niego elementy nie są dużym obciążeniem – a to umożliwia wyprodukowanie mnóstwa rozmaitych konstrukcji. Wykazuje niestety pewną wadę – bez domieszek nie jest zbyt odporne, dlatego w budownictwie raz innych dziedzinach przemysłu wykorzystuje się zwłaszcza jego mieszanki, które charakteryzują się dużą wytrzymałością przy wspomnianej niedużej wadze. W architekturze najczęściej stosowanymi częściami są rury i profile aluminiowe. Do czego jednak konkretnie się je stosuje?

Użycie profili aluminiowych w handlu

Profile aluminiowe to świetny surowiec do wykonywania przenośnych konstrukcji. Z ich wykorzystaniem wykonuje się między innymi stoiska wystawiennicze, wiaty dla sklepów czy na imprezy masowe oraz przenośne sceny. Na ich popularność w największym stopniu wpływa ich nieduża waga i wytrzymałość, ale też łatwość budowania scen i to, że bez trudu możemy nadać im wymagany wygląd. Umożliwiają to nowoczesne techniki takie jak malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą zostać malowane farbą o każdym kolorze na długi czas, bo nałożona tak farba jest wytrzymała na zarysowania.

Kiedy jeszcze stosuje się profile aluminiowe?

Oprócz scen składanych, profile aluminiowe są wykorzystywane także w pozostałych branżach. Doskonale zdają egzamin jako części wszelkiego rodzaju samochodów, urządzeń oraz wyposażenia sportowego. Profile aluminiowe są również stosowane przez inżynierów w wojsku, przy wznoszeniu przeszklonych obiektów budowlanych, w wytwórstwie poręczy oraz płotów, a poza tym w przewozach samochodowych. Warto także wspomnieć, że profile aluminiowe są często stosowane przez firmy produkujące sprzęt RTV czy AGD.

Lokalizacja:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]