Trwałość i elegancki wygląd – okna drewniane

Dowiedz się więcej o okna drewniane producenci.

Okna wykonane z drewna powszechnie preferowane są nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, lecz także na ich trwałość. Ten naturalny surowiec daje estetyczny wygląd, który nie zmienia się przez bardzo długi okres. Jednakże nie tylko estetyka jest wielką zaletą takich elementów. Jakie są inne kwestie, dla których jest to dobry wybór, nawet jeżeli ich cena jest nieco wyższa niż okien plastikowych?

Okna drewniane – wyjątkowy charakter

Każdy miłośnik drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych mających związek z aranżacją wnętrz, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki buduje materiał ten. Można również decydować się na różne gatunki tego surowca, które mają przeróżny wygląd, barwę czy rozmaitą fakturę, co daje duże możliwości jeśli idzie o aranżację oraz można dzięki temu zaspokajać różne gusta i oczekiwania. Drewno jest też niezaprzeczalnie ciepłe, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, jest zatem idealnym materiałem do wytwarzania najróżniejszych elementów wystroju wnętrz.

Inne istotne walory okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny surowiec daje olbrzymie możliwości jeśli idzie o wykonywanie okien. Mogą one mieć przeróżny wygląd oraz stylistykę. Drewniane ramy można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto obrabiać, tworząc niepowtarzalne kształty. Tylko drewno może być wykorzystywane do restaurowania zabytkowych budowli, znakomicie spisuje się także w domach osób cierpiących na alergie. Nie posiada żadnych chorobotwórczych substancji, a wręcz pozytywnie wpływa na zdrowie domowników, poprawiając mikroklimat domu. Do tych plusów należy jeszcze dodać to, że jest mnóstwo znakomitych metod poprawiania trwałości drewnianych okien, jak również fakt, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeżeli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak również utylizacji, która jest dość łatwa i nie zagraża atmosferze. Zalety te powodują, że okna z drewna są bardziej godne polecenia aniżeli te wykonywane z plastiku czy PCV.

Lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]