Wynajem szalunków – dla kogo jest to rozwiązanie?

Dowiedz się więcej o ofercie wypożyczalni szalunków na abcszalunki.pl.

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych na budowach technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, ale łatwo zaobserwować również konstrukcje zrobione ze stali, a czasem nawet plastiku. Pozostałymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają osiągnięcie wymaganych efektów. Jednak z uwagi na wysokie ceny nie zawsze ekipy budowlane posiadają swoje szalunki. Gdy będą niezbędne, mogą wszak zwyczajnie je wypożyczyć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to aktualnie naprawdę popularna usługa.

Kiedy postawić na wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zlecenia na budowę fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeśli zaś budowanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością danej ekipy, dobrze sprawdzić atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Przede wszystkim z powodów finansowych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie jest bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć także o wygodzie, ponieważ trzymanie sporadycznie używanych szalunków może generować poważne wydatki.

Która firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, warto dokładnie zastanowić się nad tym, która firma nam je dostarczy. Jak ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na ofertę ekipy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy pewność, iż szalunki okażą się solidne oraz praktyczne. Bardzo ważna okaże się również troska o kontrahenta – w przypadku, gdy zbliża się termin rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W przypadku wahania się warto z kolei skorzystać z sieci i dowiedzieć się, co o usługach danego przedsiębiorstwa mówią poprzedni kontrahenci.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]