Nie masz jeszcze dresu sportowego? Dowiedz się, dlaczego warto go kupić

Jeśli szukasz dresów Hummel, koniecznie sprawdź sklep-hummel.pl.

Dla panów dres to jedno z najbardziej komfortowych ubrań, używane nie tylko do uprawiania sportu, lecz również w czasie odprężającego leniuchowania we własnych czterech ścianach. Noszony jest często przez profesjonalnych sportsmenów, znane postaci ze świata filmu oraz muzyki czy przedsiębiorców, wszędzie tam, gdzie konieczna jest swoboda ruchów. Dres przestał już od pewnego czasu być postrzegany jako odzież sportowa, aczkolwiek w dalszym ciągu jest to jego główna funkcja. I każdy mężczyzna, który ćwiczy nawet nieregularnie, musi mieć co najmniej jeden dres sportowy w swojej garderobie.

Dres sportowy – pamiętaj, aby odpowiednio dobrać jego rozmiar

Wiele osób uważa, iż starczy wrzucić byle jakie spodenki i t-shirt i już jesteśmy gotowi do ćwiczeń. To nieprawda – poprawnie dobrany strój sportowy wyraźnie poprawia nie tylko efektywność, ale i komfort ćwiczeń. Taką odzieżą są również dresy sportowe. Powinno się mieć coś na względzie, iż dres powinien mieć prawidłowo dobrany rozmiar, co da optymalną swobodę ruchu całego ciała, a zarazem nie pozwoli, by w czasie rozgrzewki bądź treningu będą przeszkadzały nam przydługie nogawki. Dres jest praktycznie rzecz biorąc odzieniem obowiązkowym dla osób ćwiczących przez cały rok – umożliwia trening na zewnątrz nawet w zimowe dni, ochraniając ciało przed deszczem czy lodowatymi podmuchami wiatru. Natomiast w słoneczne dni dres sportowy pozwala także regulować temperaturę organizmu. Zakładając dres można ograniczyć groźbę udaru cieplnego. Dres zasłania większą powierzchnię skóry przed promieniowaniem ultrafioletowym, co znacznie może ograniczyć ryzyko przegrzania. Kluczowe jest, żeby latem podczas ćwiczeń korzystać z dresu sportowego wykonanego z materiału, który gwarantuje świetny przepływ powietrza, a także prędko wysycha, dzięki czemu na przepoconym dresie nie będą mnożyć się drobnoustroje i grzyby.

Czy warto nabyć markowy dres sportowy?

Odpowiedź na to zagadnienie jest właściwie jasna – warto nabywać ubrania wyższej jakości, a taką ewidentnie jest odzież sportowa sprzedawana przez uznaną markę sportową. Jest to przede wszystkim bardziej opłacalne, bowiem markowy dres sportowy będzie znacznie bardziej wytrzymały na przetarcia i rozciąganie, toteż będziemy dłużej go użytkować, co wynagrodzi po kilku miesiącach poniesiony na niego wydatek. Wypada zaakcentować, że marki, które osiągnęły już wysoką pozycję na rynku odzieży sportowej, bez ustanku dbają o jej utrzymanie, z tej przyczyny ich stroje z najnowszych kolekcji odzieżowych muszą nadal cechować się wysoką jakością.

Lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]