Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Jeśli szukasz mystic topazu, odwiedź ten adres.

Wspaniały blask oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od lat szczyci się wielkim uznaniem entuzjastów biżuterii. Choć na początku możnaby mylnie stwierdzić, że to odmienny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są skutkiem specjalnej technologii wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej poddawany wpływowi dużej temperatury i pokrywany cienką warstwą metalu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Topaz mistyczny – barwy

Odcienie, jakie ma topaz mistyczny zależą w szczególności od kruszcu, z jakim jest połączony. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że topaz przybiera purpurowy kolor, niebieski z kolei jest skutkiem podgrzania topazu bez żadnych domieszek. Najlepsze skutki przynosi obrabianie białego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii oraz na Dalekim Wschodzie.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich kreacji

Jak już napisaliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Często stosują go więc do wyrobu wisiorków, pierścionków czy innych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do eleganckich kreacji – świetnie wygląda również w pracy. Nie bez znaczenia jest też różnorodność kolorów, sprawiająca, że łatwiej można wybrać biżuterię do danej kreacji.