Kolczyki z kamieniami syntetycznymi i naturalnymi

Jeśli chcesz zamówić kolczyki z kamieniami, skieruj się na tę stronę.

Mimo, że biżuteria potrafi być piękna i bez minerałów naturalnych, to ciężko stworzyć bez nich eleganckie bransoletki lub wisiorki. Kamienie potrafią całkowicie odmienić wizualne walory ozdób – inny styl mają bowiem ozdoby z topazami, inny zaś te ozdobione bursztynem. Jakie naszyjniki oraz kolczyki z kamieniami cieszą się największą popularnością? Które Minerały wykorzystywane przez jubilerów są prawdziwe, a które są sztucznymi wyrobami? To potrafi zaskoczyć – przede wszystkim czytelników, którzy nie znają się na wyrobie biżuterii.

Cyrkonie i kolczyki z kamieniami

Należy wspomnieć, że sporo surowców wykorzystywanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie syntetyczne. Wśród nich w pierwszej kolejności powinniśmy wspomnieć cyrkonie, które produkowane są z itru oraz cyrkonu, a rozmaite odcienie są zasługą tego typu dodatkom, jak chrom lub kobalt. Oprócz cyrkonii, minerałami syntetycznymi są też kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze szkła ołowiowego.

Kolczyki z kamieniami – topazy i diamenty

Jubilerzy o wiele chętniej stosują rzecz jasna kamienie naturalne. Najczęstsze to na pewno topazy, mogące mieć barwy od błękitnych do czerwonych oraz nadzwyczaj twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są także z bursztynu, turkusu oraz opalu. Stosowanie prawdziwych kamieni zwykle podnosi koszty zakupu takich kolczyków. Powinniśmy jednak zdać sobie sprawę, iż są to dzieła o wiele bardziej unikatowe, niż te ze sztucznymi materiałami.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]