Kolczyki

Na www.bizutik.pl/kolczyki znajdziesz więcej informacji o kolczyki srebrne serduszka.

Kolczyki srebrne to najbardziej popularny i najchętniej noszony (nie tylko przez kobiety) dodatek. Popularność zapewne zawdzięczają ogromnej różnorodności wzorów, materiałów i możliwości noszenia. Kolczyki były noszone od zawsze i trudno sobie bez nich wyobrazić garderobę współczesnej kobiety. Najbardziej popularne są z pewnością kolczyki srebrne, nieuczulające, naturalne i zawsze piękne.

Jakie rodzaje srebra spotykamy w kolczykach

Najczęściej spotkać możemy tradycyjny sposób wykończenia, czyli srebro próby 925 wypolerowane na wysoki połysk o jasnej barwie. Bardzo efektowne jest także srebro rodowane pokryte cieniutką warstwą tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii odcień białego złota i przy okazji chroni metal przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest srebro szczotkowane o ciekawej matowej powierzchni i srebro oksydowane w grafitowym kolorze.

Rodzaje zapięć

Wybór zapiecia pozostawia się upodobaniom osoby, która będzie nosić kolczyki. Na rynku dostępne są dwie grupy zapięć – bigle i sztyfty, które z kolei występują w różnych wariacjach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Różnorodność rodzajów zapięć pozwala nam tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]