Wisiorki srebrne – duży wybór

Jeśli potrzebujesz srebrnych wisiorków, koniecznie sprawdź wisiorki.srebrne.net.

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez artystów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, świetnie wygląda i charakteryzuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym możemy zarysować. W jaki sposób więc troszczyć się o srebrne ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebra są zabójcze. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie należy zatem stosować ich w celu pielęgnacji ozdób, a podczas sprzątania bezwzględnie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne lub bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy wykorzystywać pudełka wyściełane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Srebro niezbyt dobrze reaguje też na styczność z wilgocią i promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że straci barwę lub się odkształci. Zanim włożymy kilka ozdób do pudełka, musimy przed tym owinąć je delikatną szmatką albo wrzucić do plastikowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą, która doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego odpowiednie będą także wódka, białko kurze i specjalne płyny. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać delikatnych szmatek – twarde potrafią porysować fakturę.