Wisiorki z ametystami

Biżuterię z ametystami kupisz na https://www.ametysty.com.pl.

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje np. w Chinach, Meksyku, Urugwaju i Zimbabwe. Jego złoża znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach królów brytyjskich. Współcześnie, znajdziesz go w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się w stylizacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia cery, warto założyć drobne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Moc biżuterii z ametystami

Biżuterię z ametystu warto wkładać nie tylko od święta, ale również w biurze. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy tak jest naprawdę? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.