Często wymieniasz walutę? Kantor online to usługa dla Ciebie!

Potrzebujesz więcej informacji o aktualnej ofercie wymiany walut przez internet? Idealnie trafiłeś! Wejdź na https://nordiqa.com/kantor-internetowy.html.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w pobliskim oddziale banku lub w kantorze – na te ostatnie w dalszym ciągu można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy sklepach wielkopowierzchniowych! Aczkolwiek w ekspresowo przeobrażającym się świecie, konsumenci zapragnęli wymieniać waluty obce bez konieczności wychodzenia z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego też pojawiły się kantory internetowe, które na to pozwalają.

Jak działa kantor wymiany walut przez internet?

Operacja w kantorze online jest jednakowo prosta jak kupno waluty w tradycyjnym kantorze. Nabywca wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu środki, które pragnie wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów wymiany walut online jest głównie to, iż transakcje można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy kantoru po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, zazwyczaj z poprzedniej doby. Kolejnym i niezwykle ważnym plusem kantorów online są niższe spready niż te narzucone przez instytucje bankowe oraz kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może zakończyć się naliczeniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze internetowym spready z reguły nie wychodzą poza 2%. Kantory online oferują także kilka pomocnych usług popularnych wśród klientów, np. mają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wówczas, kiedy ustalony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku) albo w określonym przez użytkownika terminie.

Cenisz sobie wolność w dyspozycji funduszami? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla osób ceniących sobie wygodę oraz znaczną swobodę w dysponowaniu środkami finansowymi. Korzystają z nich też osoby zatrudnione bądź studiujące poza granicami Polski oraz osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej. Jednakże nim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację i bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.