Kiedy można zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się mnóstwo osób. Konsolidacja to produkt oferowany przez banki, który głównie adresowany jest do indywidualnych klientów, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy zmagają się z wieloma zadłużeniami, mogą je połączyć w jedno. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniejszych zobowiązań. Na skutek konsolidacji można spłacić także te kredyty, które na skutek rozmaitych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym rozwiązaniem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi zmniejszenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce wielu rat płaci się tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z kłopotów finansowych, obniżenie comiesięcznego obciążenia i lepsze gospodarowanie domowymi finansami.

Jakie zobowiązania można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można skonsolidować jest niezwykle duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt samochodowy, ratalny, mieszkaniowy i gotówkowy. Na skutek konsolidacji można też uporać się z zadłużeniem na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym bądź na karcie kredytowej. Zależnie od potrzeb klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują teraz nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe, jednak często wiąże się to z wyższymi kosztami obsługi kredytu lub nierentownymi dla klienta warunkami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie doradcy finansowego, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie.