Kredyt bez historii kredytowej – jak się o niego postarać?

Zaciąganie kredytów jest współcześnie niezwykle popularne, nie wszyscy jednak mają na to szansę. Jest duża grupa osób, które nie są w stanie zaciągnąć takiego zobowiązania, a to z powodu nieposiadania zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć tego rodzaju sytuacja i jak sobie w niej poradzić?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Banki zwykle posiadają odrębne warunki, według których zgadzają się przyznać kredyty czy też odmawiają ich udzielenia. Można jednakże wymienić ogólne warunki, wpływające na fakt posiadania lub nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową mogą spotkać się osoby, które mają już jakieś kredyty. Na największe problemy powinni przygotować się ci, którzy nie zaciągnęli dotąd ani jednego kredytu. Zaliczają się do nich przede wszystkim studiujący oraz kredytobiorcy, którzy na rynku pracy znajdują się od niedawna i osiągają niewielkie zarobki czy też są zatrudnieni na podstawie umowy-zlecenia. Z tym, że kredyt nie zostanie im udzielony, muszą być pogodzeni także emeryci. Rzecz jasna, finansowania nie otrzymają także osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt posiadania przez nie pracy zarobkowej, a także zatrudnione w innym kraju. Są to sytuacje, które powodują, iż teoretycznie niemożliwe jest uzyskanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób zaciąga pożyczki w instytucjach pozabankowych. Nie warto tego robić, gdyż chwilówki i podobne pożyczki wiążą się z bardzo wysokimi prowizjami i opłatami.

Kredyt bez zdolności – czy można go otrzymać?

W przypadku braku zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porady pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Podpowie on, które z banków mają mniej rygorystyczne warunki kredytowania i mogą przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik podpowie, jak stworzyć zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, dobrze będzie więc kupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej oraz kredytu odnawialnego w instytucji, w której chce się ubiegać o kredyt. Znakomitym pomysłem jest również na przykład ubieganie się o kredyt nie samemu, ale wespół z drugą osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodziców bądź – w przypadku osób, które i tak planowały ślub – wstąpić w związek małżeński. Takich sprytnych opcji, które podpowiedzieć może dobry pośrednik, jest bardzo dużo.