Mass collect i możliwości jakie daje

Zajrzyj tu jeżeli zastanawiasz się na czym polega mass collect.

Mass collect jest usługą, która pozwala na błyskawiczną weryfikację wpłat na konto. Prezentujemy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia organizację dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z nadania kontrahentom unikalnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest zasadniczo dość prosta. Polega na przypisaniu wszystkim klientom indywidualnego numeru rachunku, który jest równocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście sprawdza się tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, czyli na przykład w firmach telekomunikacyjnych, w prywatnych klinikach, jak również wszystkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w klubach fitness). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, niemniej jednak wcześniejsze przydzielenie klientom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jakim sposobem wykonali oni wpłatę (tradycyjny przelew, przelew z karty albo przelew pocztowy). Zastosowanie mass collect łączy się także z szybszym księgowaniem wpłat niż w przypadku księgowania przez pracownika, a zarazem eliminacją ewentualnych omyłek, jakie mogą przydarzyć się w trakcie tej czynności.

Mass collect także dla przedsiębiorstw wystawiających poniżej stu faktur

Choć mass collect nie jest aktualnie oferowana we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. PM Bank i ING Bank Śląski) wypada przeanalizować możliwość jej wykorzystania w przedsiębiorstwie, nawet takim, które każdego miesiąca wystawia około setki dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect niesie ze sobą wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a więc śledzenie na bieżąco wpływających opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z usługą mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania przypomnień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co z czasem skutkuje podniesieniem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]