Sztabki złota – zróżnicuj swój portfel inwestycyjny

Szukasz sztabki złota? Wejdź na https://tinyurl.com/yfd2wnup.

Zakładanie lokat czy po prostu odkładanie środków pieniężnych na koncie nie jest dzisiaj tak dochodowe jak jeszcze pięć lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale także i powszechniejsza świadomość, że nie zainwestowany kapitał nie zarabia spowodowały, iż szukamy sposobów, które pozwolą naszym finansom dawać w przyszłości poboczny przychód. Obok kupowania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większym zainteresowaniem cieszą się metale inwestycyjne, a w szczególności – złoto w sztabkach.

Czy złote sztabki są bezpieczną inwestycją?

Na początku należy dobitnie zaznaczyć, że inwestycja środków w sztabki złota to wieloletnia inwestycja. Złoto z reguły opiera się większym i mniejszym kryzysom obserwowanym w gospodarce, a nawet niestabilność polityczna oraz gospodarcza często zwiększa jego wartość. Owszem można odnotować wahania w jego ceny, jednakże badając jej historyczny wykres bez trudu daje się dostrzec, iż z czasem ona wzrasta. Czemu tak się dzieje? Od wieków ilość tego kruszcu dostępna na rynku ogólnie się nie zmienia. Dawno temu służył on jako środek płatniczy, dzisiaj jest w szerokim zakresie wykorzystywany w elektronice,medycynie oraz przemyśle chemicznym, jak również – w dalszym ciągu na dużą skalę – w sztuce i złotnictwie. Pomimo, że wydobycie złota jest ciągłe i teoretycznie powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego metalu wykorzystanego np. podczas produkcji sprzętu elektronicznego (jak radia CB czy też piloty do TV) jest często nieopłacalny, wobec tego popyt na złoto pozostaje na wysokim poziomie i prognozuje się, iż z biegiem lat ta tendencja nie powinien się zmienić.

Złote sztabki – wytwarzane w różnorodnych wagach

Słysząc o lokacie finansów w złote sztabki gros osób momentalnie oceni, iż to nie dla nich, z powodu ogromny koszt. Jednak złote sztabki są odlewane w wielu rozmiarach, toteż praktycznie każdy może sobie pozwolić na inwestycję jakiejś części oszczędności w ten metal. Złoto można nabyć już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g czy 10 g. Takie drobne sztabki są również idealne jako prezent. Więksi inwestorzy, mający pokaźniejszy kapitał często decydują się na większe sztaby złota o wadze 50 g, 250 g oraz 1000 g. Trzeba jednak mieć świadomość dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie da się rozłupać odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, wybierając większą sztabkę nabywamy złoto znacznie taniej. Zatem warto kupować sztabki złota o różnym ciężarze bądź zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są wstępnie rozparcelowane na niewielkie sztabki.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]