Antena DVB T – niezbędna do odbioru telewizji

Szukasz anteny telewizyjnej? Sprawdź telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W zdecydowanej większości domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. By jednak telewizor nie stał się nieprzydatnym gadżetem, należy zainwestować też we właściwą antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w przeróżnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest obecnie niezwykle szeroki. W sprzedaży znaleźć można pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, jak również anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Znajdujące się na ten moment w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się głównie łatwością montażu. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w dłoni przyrządy używane do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które na ten moment oferują nam producenci, odznaczają się także wyjątkową odpornością na wpływ zmiennych czynników atmosferycznych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na świetnym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena telewizyjna – co należy brać pod uwagę przy jej wyborze?

Szeroki wybór anten tego typu sprawił, że należy mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy kupić. Trzeba wiedzieć, że uwagę trzeba zwrócić na wiele uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników można szybko wyszukać w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma także to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]