Blachodachówka panelowa – materiał na dachy o sporym nachyleniu

Jeśli chcesz kupić nowoczesne blachodachówki, koniecznie wejdź na www.regamet.pl/blachodachowka/.

Blachy dachowe to dziś jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Bez wątpienia duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich znakomity wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha dachowa to też bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielo- oraz jednorodzinnych), jak również gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najistotniejsze, naprawdę trwałe.

Blacha dachowa – charakterystyka oraz atuty

Blacha dachowa wyrabiana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką wytrzymałość. Istotne jest dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się wieloma zaletami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące następstwem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Należycie dobrane powłoki lakiernicze są również odporne na działanie promieni UV, co sprawia, że zachowują one dobry wygląd nawet po latach od założenia. Żeby jednakże cieszyć się tymi zaletami, blachodachówki warto kupić w wypróbowanych sklepach – najlepiej wprost od producenta.

Nowoczesne blachodachówki – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blacha na dach, z powodu niskiej wagi, znajduje szerokie zastosowanie przy renowacjach zabytkowych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i dość tania – oraz przy stawianiu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o dużym nachyleniu.

Lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08