lonża dla konia, lonża jeździecka

Co to jest lonża jeździecka i gdzie ją kupić?

Lonża to sprzęt na co dzień stosowany podczas nauki jazdy konnej i tresur. Jakie lonże dla konia są dostępne w sklepach? Z czego są wykonywane te akcesoria i gdzie rekomenduje się je kupować?

Lonża dla konia – rodzaje i jej wykorzystanie

Lonża dla konia to właściwie długa linka, najczęściej mająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest koń podczas nauki jazdy i doskonalenia technik związanych z utrzymywaniem balansu w siodle, trzymaniem wodzy, dosiadaniem oraz łapaniem strzemion. Koń prowadzony jest po obrysie koła, natomiast lonża służy do nadzorowania reakcji zwierzęcia. Sprzęt ten wykorzystują również zawodnicy woltyżerki oraz cyrkowcy do szlifowania umiejętności i asekuracji prezentowanych ewolucji. Lonża przydaje się prócz tego przy hipoterapii. Lonża jeździecka może też być używana w trakcie ćwiczeń bez dżokeja – w takim wypadku używana jest do treningu młodych osobników i zagwarantowania im właściwej dawki ruchu.

Lonża dla konia – gdzie kupić produkty renomowanych firm?

Ogromny wachlarz przyrządów jeździeckich można znaleźć w bogato wyposażonych sklepach internetowych oferujących profesjonalny oprzyrządowanie w rozsądnych cenach. Posiadają one profesjonalne lonże dla konia od uznanych producentów – takich jak Start, Kerbl czy Imperial Riding. Poszukujesz lonży w czarnym, turkusowym, a może czerwonym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade gwarantuje szeroki asortyment akcesoriów, które sprostają oczekiwaniom najbardziej kapryśnych miłośników koni. W sklepie oferowane są lonże wyprodukowane między innymi z nylonu. Lonże wyposażone są w obrotowy zaczep, a miękkie tworzywo jest miłe w dotyku.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]