Części do Citroena – gdzie ich szukać?

Więcej o częściach do Citroena na france-car.com.pl.

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dziesięcioleci lubiana przez polskich kierowców. Jej auta w Polsce są doceniane z uwagi na szeroką dostępność, przystępną cenę oraz przede wszystkim za znaczną ilość warsztatów wyspecjalizowanych się w ich serwisowaniu. Największą popularnością cieszą się takie modele jak C-Crosser, C-Elysse, C7, C8, Jumper, Xsara, Xantia, Saxo i Nemo. Oczywiście, tak jak pojazdy pozostałych marek, ulegają one awariom, więc właściciele samochodów z francuskiej stajni powinni być gotowi na to, iż z czasem będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części Citroen, które kupujemy najczęściej

To, które części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest zależne głównie od konkretnego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których powstają inne awarie. W pierwszej kolejności powinno się na pewno wspomnieć o płynach, które ulegają zużyciu w wyniku normalnej eksploatacji pojazdu. Są to najczęściej płyn chłodniczy, płyn hamulcowy, olej silnikowy oraz czynnik chłodniczy w klimatyzacji. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno zaniedbywać, wymagają również elementy układu hamulcowego: tarcze oraz klocki.

Jak tanio i łatwo kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, częstokroć pochodzące z chińskich fabryk, w niektórych przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co źle wpływa na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. W związku z tym właściciele aut Citroen części zamienne powinni nabywać w sklepach specjalizujących się w sprzedaży modułów do francuskich samochodów. Jeśli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszelkie niezbędne elementy można zakupić przez internet.

Lokalizacja:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]