lampy solne, lampa solna

Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Drobne dekoracje z minerałów i kamienia od lat zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z rozlicznych wycieczek po Polsce, a czasami kupujemy tak po prostu, bo harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Z rzadka jednak są to przedmioty funkcjonalne – z reguły służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania obiektów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są wyjątkowe

Lampy solne są ładne i bez problemu dopasujemy je do aranżacji pomieszczenia, gdyż są sprzedawane w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w wielu ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, gdyż nie ma brył solnych o bliźniaczych kształtach ani strukturze krystalizacji. Nadzwyczaj modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie obrobioną, nie naruszoną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rzemieślnicy zajmujący się sporządzaniem takich lamp, nadają im różnorodne formy, m.in. piramidy czy też kuli.

Lampy solne a generowanie anionów

Wiele ludzi sądzi, że lampy solne wywierają dobry wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, czyli generowania anionów, które równoważą te generowane przez otaczająca nas elektronika. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie m.in. ludziom cierpiącym na na alergię czy astmę. Blask, jaki dają te lampy, jest delikatny i kojący, więc rekomenduje się używanie ich ludziom cierpiącym na stres lub bezsenność, ponieważ dzięki nim można łatwiej się wyciszyć. Ale z brył soli nie tworzy się jedynie lamp solnych. Wykonuje się z nich także cudowne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a duże bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w aranżacji wnętrz, jak również gastronomii.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]