Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Więcej informacji o shutters okiennice.

Planując wystrój domu, na ogół nie poświęca się dużo uwagi oknom. Zazwyczaj wybiera się klasyczne aranżacje, to znaczy zasłony oraz firany, które czasami łączone są z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno mniej rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne typu shutters.

Na okna, ale również na drzwi szafy – wykorzystanie shuttersów

Najważniejszym atrybutem shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych ruszają się i można łatwo je ułożyć w różnych pozycjach, w zależności od kaprysu lokatorów. Wytwarza się je z drewna, z płyt MDF, a także polichlorku winylu (PCV). Okiennice ozdobne shutters montuje się głównie na oknach, aczkolwiek świetnie sprawdzą się również na drzwiach oraz w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w naszym budownictwie wykorzystuje się wciąż okazjonalnie, ale większość z nas zapewne przyjrzała się im na ekranie telewizora lub w kinie, bowiem tego rodzaju okiennice są bardzo popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w USA czy w Nowej Zelandii.

Wewnętrzne okiennice shutters – sterowanie kątem lameli bez wykorzystania łańcuszków

Niezależnie od tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters świetnie się prezentują, mają one także praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie padającego światła: w upalne dni ograniczać kumulowanie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a zimą – zapobiegać jego ucieczce. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z przeróżnymi stylami wnętrz i można umieścić je na zdecydowanej większości okien. Produkuje oraz montuje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są bez wątpienia droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom nadzwyczaj ciekawy wygląd, zatem zwiększają wartość posesji. Trzeba dodatkowo zaakcentować, iż shuttersy są regulowane bez stosowania łańcuszków, co posiadacze psów i kotów oraz rodzice dzieci, które zerwać sterczące żyłki, uznają z pewnością za dodatkowy plus.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]