kontenery stalowe, pojemnik na śmieci metalowy

Do czego wykorzystuje się kontenery stalowe?

Część odpadów nie może trafić do koszy na surowce wtórne lub zmieszane. Dotyczy to najczęściej tych, które są wytwarzane podczas wszelkiego typu prac budowlanych i remontów, jak również odrzutów industrialnych. Należy je odwozić do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie zostaną poddane utylizacji zgodnie z przepisami o odpadach. W rozlicznych sytuacjach mogą jednakże wyniknąć problemy powiązane z gromadzeniem i przewozem odpadów. Żeby ich uniknąć, należy zaopatrzyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Zwykłe i specjalistyczne kontenery na odpady

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przystosowane do gromadzenia i transportu gruzu, opakowań, starych mebli i pokrewnych odpadów. Dodatkowo dostępne są również kontenery uszczelniane, które świetnie sprawdzają się przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (m.in. tych generowanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane łączenia są również konieczne w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, takie jak trociny, wióry metalowe bądź granulaty. Proces ich załadunku ułatwia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najłatwiejsze w transporcie są oczywiście kontenery rolkowe, wyposażone w system usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery stalowe – dla ekip sprzątających i firm budowlanych

Adresatami oferty producentów kontenerów stalowych są różne podmioty. Wśród nich można znaleźć między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające i zajmujące się opróżnianiem piwnic i strychów, a także wszelkiego rodzaju zakłady wytwórcze. Na kupno kontenerów na odpady decydują się podmioty świadczące usługi wywozu gruzu oraz odpadów o niestandardowych gabarytach. Użyczają je one swoim klientom, a po wypełnieniu przewożą do punktu legalnego ich przechowywania lub utylizacji.

Lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]