Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

Kup aparat do presoterapii.

Presoterapia to zabieg, którego intencją jest poprawienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX w. – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy pompujące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, jak i miejsca masażu.

Urządzenie do presoterapii – na cellulit i nie tylko

W ostatnich latach fizjoterapeuci coraz częściej stosują maszyny do presoterapii odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które zakłada się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody aparat naciska na kończynę, pobudzając tym samym krążenie chłonki. Istnieje sporo powodów do poddania się zabiegowi presoterapii. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, a także obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy albo mastektomii). Korzysta się z niego też w zabiegach estetycznych – jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się także niezwykle popularna w świecie sportu, przede wszystkim jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego

Ogromne możliwości wykorzystania aparatów do masażu uciskowego przysłużyło się mocno do ulepszenia tych urządzeń. W dzisiejszych czasach osoby cyklicznie stosujące tę metodę terapii mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za sprawą innowacyjnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – więcej przegródek to efektywniejszy drenaż. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, więc bez przeszkód można wziąć je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być uprzednio omówione z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samemu, bowiem istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to m.in. choroby wirusowe oraz bakteryjne i zakrzepica, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]