Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Zobacz, gdzie kupić kontener otwarty, wejdź na ekombud.pl/kontenery-specjalne/.

Na rynku dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, a także przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak mnóstwo rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które substancje można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do rodzaju gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak rozebrane elementy stolarki otworowej, złom, gruz, a także stare płytki ceramiczne lub parkietowe – na ogół używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady większych gabarytów

W przypadku ładunków o większych rozmiarach, które nie są odpadami albo wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są przede wszystkim dla magazynów oraz firm transportowych.

Lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]