Montaż shuttersów – w sypialni czy może w salonie?

Na skyshutters.pl znajdziesz wizualizacje z zastosowaniem shuttersów w salonie.

Szutersy (shutters), a więc wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się na ogół z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu afrykańskim lub południowoamerykańskim. Jednakże ten element zabezpieczenia okna można użyć również w polskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a przy tym świetnie wyglądające rozwiązanie, które w licznych aranżacjach sprawdzi się lepiej niż popularne obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości światła docierającego do pomieszczenia

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, będą wypełniały dwie funkcje – dekoracyjną i praktyczną. Shuttersy dostrzegalnie podnoszą estetykę pomieszczenia. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu wspaniale prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, ponieważ to w salonie przyjmuje się gości, a także przebywa się w nim sporą część dnia. Dlatego też powinno się zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale równocześnie przytulne. Swoboda wybrania kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia, co umożliwia np. całkowite jego przyciemnienie, kiedy pragniemy zobaczyć coś w telewizji, lub jego przyjemne ściemnienie, gdy chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Swoboda regulacji wnikania promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże także z innej przyczyny – za ich sprawą da się skutecznie kontrolować temperaturę pokoju, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie letnim łatwiej jest zachować chłód w sypialni, natomiast w trakcie zimy przez dłuższy czas zatrzymamy w niej ciepło. Co więcej shuttersy lepiej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach gromadzi się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w plisach firanek, a ich utrzymanie jest niezmiernie proste i trwa zaledwie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się też w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecięcym.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]