Nie psuj pięknych wnętrz roletami. Zamontuj shuttersy w oknach

Więcej szczegółów o shuttersach w oknach.

Planując wystrój pomieszczenia, z rzadka przeznacza się wiele czasu na okna. Przeważnie wybiera się szablonowe rozwiązanie, to znaczy zasłony oraz firany, które nieraz zestawiane są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze inne mniej rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice wewnętrzne typu shutters.

Cechy charakterystyczne okiennic ozdobnych shutters

Główną właściwością shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych ruszają się, dzięki czemu można bez trudu je ułożyć pod przeróżnymi kątami, zależnie od potrzeb domowników. Wykonuje się je z płyt MDF, z listw drewnianych, a także PCV. Okiennice ozdobne shutters montuje się najczęściej na oknach, jednak równie dobrze będą się prezentować na drzwiach oraz w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w europejskim budownictwie widuje się wciąż stosunkowo rzadko, ale większość zapewne widziała je w telewizji bądź w kinie, ponieważ te okiennice są niezwykle popularne na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w Afryce Południowej czy w krajach śródziemnomorskich.

Dlaczego warto wybrać okiennice ozdobne shutters?

Oprócz tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters znakomicie się prezentują, mają one także przydatne funkcje. Dzięki nim można w pasywny sposób regulować wykorzystanie energii słonecznej: latem uniemożliwiać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – utrzymać ciepłe powietrze przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z rozmaitymi stylami aranżacyjnymi i można założyć je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza oraz instaluje się je na zlecenie, co powoduje, że są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom niezwykle luksusowy wygląd, dzięki czemu podnoszą wartość nieruchomości. Trzeba dodatkowo zaznaczyć, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest regulowane bez pomocy linek, co właściciele psotnych psów i kotów oraz rodzice dzieci, które mogłyby zaplątać się wiszące sznurki, uznają z pewnością za spory atut.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]