Ochrona głowy jeźdźca – toczki i kaski jeździeckie

Szukasz kasków jeździeckich? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportu, gdzie ryzyko upadków jest dość duże. A te, ze względu sporą wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która bezwzględnie powinna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa dostępne są dwa rodzaje zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co lepsze?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest przeważnie wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednak tak dobrej ochrony jak kask, przez co wskazany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, stosowany przez wyczynowych sportowców, który posiada atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najważniejsza kwestia przy wyborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać stosowne certyfikaty, jak również być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja lub pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask nie warto także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej okolicy nie dostaniemy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]