Instalacje teletechniczne – główne moduły

Tutaj uzyskasz rzetelną pomoc specjalisty w zakresie tworzenia instalacji teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne sieci telewizji kablowej to rozbudowana infrastruktura obejmująca wiele rozmaitych modułów – od elementarnych po bardzo skomplikowane. W Polsce istnieją profesjonalne firmy, które produkują urządzenia do sieci RTV. Zobaczmy jakie usługi oferują i jakie są najważniejsze komponenty instalacji teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne – potężna infrastruktura

Instalacje teletechniczne to urządzenia jak m. in.: anteny , LNB – konwertery SAT, pasmowe wzmacniacze wielokanałowe, zasilacze, węzły optyczne. Na rynku znaleźć można również wzmacniacze budynkowe, kable światłowodowe, modulatory cyfrowe DVB-T/ DVB-C/IP i cyfrowe stacje czołowe. Urządzenia tego typu instalowane są na nieruchomościach, w szpitalach i wieżowcach. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się natomiast między innymi projektowaniem sieci i wytwarzaniem konkretnych modułów. Sieci teletechniczne opierają się na odpornych na wrogie elementy komponentach i profesjonalnym montażu – dlatego niezbędna jest pomoc speców.

Instalacje teletechniczne – wymogi prawne

Konieczne jest również, by instalacje teletechniczne były zgodne z polskim prawem. Dlatego potrzebne jest wsparcie techniczne profesjonalnych przedsiębiorstw, które zapewnią właściwe rozwiązania oraz zaproponują wysokiej klasy urządzenia dostosowane do wymogów konkretnej sieci. Instalacje teletechniczne często potrzebują też serwisowania, a więc niezwykle duże znaczenie ma opieka gwarancyjna. Są nią zainteresowani najczęściej inwestorzy budowlani.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]