Wzmocnij słaby sygnał antenowy – wzmacniacz DVB-T

Szukasz wzmacniacza DVB T? Koniecznie odwiedź ten adres.

Oglądanie telewizji jest teraz codzienną czynnością. Na telewizor spoglądamy przy piciu porannej kawy oraz przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy w TV lubią maluchy, młodzież, osoby w średnim wieku i seniorzy. W bogatej ofercie programowej każdy może wyszukać coś odpowiedniego dla siebie. Niemniej jednak, czasami sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór ulubionego kanału jest po prostu nieosiągalny. Idealnym wyjściem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się między innymi wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T okaże się potrzebny?

Trzeba wiedzieć, że siła sygnału jest tym gorsza, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym złączu, co znaczy, że optymalnym rozwiązaniem okazuje się być zmniejszenie ilości gniazd antenowych i unikanie sztukowania kabli. Użycie wzmacniacza powoduje, że sygnał staje się silniejszy, a tym samym odbieramy zdecydowanie lepszy obraz. Wzmacniacze zakłada się zaraz przed telewizorem lub zaraz za anteną. Punkty ich ulokowania zależne jest od tego, w jaki sposób zbudowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się też w wypadku radioodbiornika.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj w sprzedaży?

Wyróżnia się parę rodzajów urządzeń tego rodzaju. Dzisiaj stosować można wzmacniacze kanałowe, pasmowe, masztowe oraz budynkowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy jest zbyt słaby. Montuje się go wyjątkowo blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny rodzaj wzmacniacza – potęguje on przekaz tylko wybranych kanałów, ale jednocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy sprawdza się wówczas, gdy sieć antenowa jest niewielka. To stosowanie właśnie jego zaleca się w domach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a potem ustawia na paru pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można wykorzystywać zarówno w małych, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]