Czy warto zapisać się na kurs akwareli?

Kurs malowania akwarelami - w tym miejscu znajdziesz więcej informacji o aktualnej ofercie.

Malowanie akwarelami jest popularnym sposobem twórczego przejawiania własnego ja i nie ma potrzeby stawać się w tym profesjonalistą, aby czerpać z tego zadowolenie na co dzień. Dla wielu jest to wszak jedynie sposób na odpoczynek po trudnym dniu w pracy lub hobby i nie szukają oni osiągnięcia w tej dziedzinie doskonałości. Jednakże jeżeli pragniesz malować coraz lepiej, zalecamy zgłosić się na kurs malowania akwarelami.

Kurs akwareli – naucz się kontrolować to trudne medium

Akwarele to wbrew pozorom nie są łatwe farby. Efekt końcowy sprawia wrażenie bardzo lekkiego i nieskomplikowanego do uzyskania, jednakże wpływ ma na niego dużo czynników, o których młody twórca rzadko ma pojęcie. Ogromny udział w samym toku malowania ma też przypadek – akwarele to medium, które ciężko kontrolować i nawet osoby obeznane w tej technice wcale nie mogą być pewne tego, iż obraz zawsze wyjdzie dokładnie tak, jak chciały. Kurs malowania akwarelami to znakomite miejsce, żeby zacząć swoja drogę z tą techniką malowania oraz nabyć potrzebną podstawową wiedzę nieodzowną do odkrycia w sobie pasji do akwareli. Każdy jest tu mile widziany, niezależnie od tego, czy podjął już wcześniej próby z akwarelami, czy to jego pierwsze doświadczenie z tym rodzajem farb. Dydaktycy kursu w czasie pierwszych zajęć starannie wyjaśniają specyfikę akwareli, różne techniki ich używania oraz rodzaje papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na końcowy efekt pracy.

Nauka malowania akwarelami – czy warto?

W dobie powszechności internetu każdy może wyszukać i obejrzeć filmy instruktażowe, które uczą malowania akwarelami. Jednakże raczej nie będzie to równoznaczne z partycypacją w kursie malowania akwarelami pod okiem doświadczonego instruktora ze szkoły rysunku i malarstwa. W skutecznej szkoleniu z technik artystycznych istotne są porady, które uczestnicy kursu słyszą od instruktorów w trakcie tworzenia prac. Takie korekty umożliwiają sprawniej nabywać warsztat, a uczeń nie musi zastanawiać się, jaki jego błąd sprawił, iż zamierzany efekt nie wyszedł tak jak zakładał. Ponadto nauka w zespole osób o analogicznych pasjach formuje miłą aurę wsparcia, które jest niesłychanie potrzebne w zachęcaniu do ciągłego doskonalenia warsztatu. Partycypacja w rzeczowej analizie twórczości innych kursantów, umożliwia z kolei trafnie ocenić osobiste prace już ukończeniu kursu.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]