Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie jest niezbędne

Zajrzyj tu, jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta kursu Photoshop.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dłuższego czasu usiłuje dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Talent do malarstwa tradycyjnymi technikami teraz nie jest już wystarczająca, by znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej lub filmowej, dlatego że te gałęzie rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego korzystają głównie z zaawansowanego oprogramowania. Mając tego świadomość wiele początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca stara się przyswoić sobie popularne programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Współczesne programy do digital paintingu

Istnieje sporo programów używanych obecnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo że powstał jako narzędzie do retuszu fotografii, szybko został ulubionym softwarem ilustratorów i game devów. W wyniku sukcesu Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak m.in. Krita, Corel Painter czy GIMP, w których przy wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl malunki wykonane temperą, farbami olejnymi lub farbami akwarelowymi. Malarstwo cyfrowe daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania niefortunnych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz przecież uzupełniać!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z możliwością kontaktu z twórcą kursu

W praktyce lekcje digital paintingu odbywa się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Owszem pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, lecz aby dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać najpopularniejsze metody wykorzystania pędzli i wszelkie opcje oprogramowania, najlepiej wziąć udział w kursie opracowanym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i uczą one dużo więcej niż wyłącznie podstawowych funkcji oprogramowania. Ważne jest natomiast, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi kontakt z twórcą kursu.

Lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]