Ciągnie cię w góry? Sprawdź się na wycieczkach trekkingowych!

Wejdź tu, jeśli interesuje Cię korzystna oferta wypraw trekkingowych.

Wyprawy w góry mają rozmaite postaci. Od spokojnych spacerów po łatwych trasach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze marsze po trasach stojących wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby wziąć udział w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Niemniej jednak w zamian za nieraz gigantyczny wysiłek otrzymujemy możliwość podziwiania niesamowitych widoków i obcowania z dziką naturą.

Poziomy trudności trekkingów

Stopień trudności technicznej jest zależny od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Eksperci rozróżniają trzy poziomy trudności wycieczek w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą Ci, którzy mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonej aktywności. Następny stopień trudności wymaga dobrej kondycji fizycznej oraz minimum minimalnego doświadczenia w górach – chociażby w Tatrach. Ostatni poziom to wycieczki dla osób z wysoką sprawnością fizyczną, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i potrafiących obsługiwać sprzęt, jak również niebojących się trudnych warunków obozowania podczas wielodniowej wędrówki.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można praktykować we wszystkich górach. W Polsce miłośnicy tego rodzaju rozrywki najbardziej cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast chodzi o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, ogromnym powodzeniem cieszą się Góry Przeklęte na Bałkanach, Karpaty Wschodnie, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz oraz Alpy. Najbardziej zaawansowane w trekkingu osoby mogą zaś spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Andach, Karakorum bądź Himalajach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]