Jakie umiejętności rozwiniesz uczestnicząc w kursie górskim?

Poznaj dalsze szczegóły o zimowym kursie turystyki wysokogórskiej.

Góry są niebezpieczne, a zarazem są zachwycające. W zasadzie co kilka tygodni, a głównie w okresie, kiedy wczasowicze tysiącami przyjeżdżają do modnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w pobliżu słynnych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez stosownego przygotowania wybrali się na wycieczkę szlakiem powyżej ich możliwości. Wobec tego entuzjastom gór chcącym przeszkolić się w bezpiecznym przemieszczaniu się po nich polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego uczy kurs turystyki wysokogórskiej?

Najlepszym sposobem, aby nabyć potrzebne umiejętności jest uczestnictwo w wszechstronnym szkoleniu pod okiem profesjonalistów z każdego z głównych obszarów powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, a więc instruktorów wspinaczki, ratowników górskich i przewodników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego używania czekanu, chodzenia w rakach i na rakietach śnieżnych, poznają reguły autoasekuracji, asekuracji i metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się po trasach zaopatrzonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami medycyny górskiej, orientacji w terenie oraz survivalu, które okazują się niezbędne w przypadku różnych niespodziewanych wypadków. Szkolenie obejmuje także zasady właściwego zachowania się w czasie lawiny.

Górskie kursy, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma kilkunastoletnią praktykę jako realizator wypraw w łańcuchy górskie całego świata. Szkolenia odbywają się na łonie natury (w Austrii, na Słowacji i w Polsce) w niedużych grupach, które zwykle nie przekraczają 6 osób. W efekcie zdobywanie nowej wiedzy odbywa się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy możliwość ofiarować każdemu z uczestników szkolenia wystarczająco uwagi i czasu, aby mogli oni w pełni przyswoić sobie najważniejszą wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się w górach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]