Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Potrzebujesz więcej informacji o skiturach? Idealnie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl.

Większa część osób wyruszających w góry w okresie zimowym, udaje się tam na ogół jedynie po to, żeby oddać się białemu szaleństwu na nartach bądź na snowboardzie. Jednakże nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które pragną przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz wziąć udział w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Skitury – wycieczka po górach na nartach

Turystyka na nartach przeżywa aktualnie swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwykłego wypoczynku w góralskiej chacie i przelotnego zjazdu z popularnych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, decydują się na doznawanie ich piękna podczas dość wyczerpujących, ale niesłychanie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże zalecana jedynie dla doświadczonych w górach osób, które przyswoiły sobie dobrze technikę jazdy i które wiedzą także jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów szlaków, jest po prostu znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich butów oraz nart.

Skitury – nie tylko Włochy i Bułgaria

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami miłośników turystyki narciarskiej są bezspornie Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie świetnie dadzą sobie radę również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Polscy turyści nie nie muszą jednakże ograniczać się wyłącznie do wypraw odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie są wspaniałe warunki do tego rodzaju wypraw. W trakcie takiej skitury największą atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś wyprawa będzie dopasowana do posiadanego przez nie doświadczenia, mogą zwrócić się o doradztwo organizatora skitur i jego instruktorów.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]