Trekkingi w Dolomitach – dlaczego warto?

Kliknij tutaj jeśli interesuje Cię Dolomity trekking.

Sympatycy aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością poznali już większość tras trekkingowych w naszym kraju położonych w Tatrach, w Karkonoszach i w Bieszczadach. Nie ulega wątpliwości, że wywołują one zachwyt, jednak osoby chętnie uprawiające ten rodzaj aktywności po jakimś czasie pragną zasmakować podekscytowania płynących z wypraw po nieznanym terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z tras w Polsce, jeżeli można zachwycać się cudownym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne stromych turni, ostrych grani i baszt skalnych

Dolomity, a więc pasmo górskie położone w całości w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się dużą liczbą stromych turni, ostrych grani i baszt skalnych, które w trakcie dnia przez padające na nie słońce zmieniają swój kolor. Jest to też jedno z najbardziej zachwycających pasm górskich Europy (o ile nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, iż w 2009 r. wpisano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w górach tych występują bardzo strome stoki, wysokie pionowe skalne ściany i liczne urwiska, wytyczono w nich też mnóstwo bezpiecznych szlaków, z którymi poradzą sobie turyści uprawiający trekking.

Averau i szczyty Tre Cime – co warto zobaczyć podczas trekkingu w alpejskich Dolomitach?

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu z pewnością urzeknie przejście przez te góry po via ferratach, to znaczy po szlakach turystycznych zaopatrzonych w stalowe liny zabezpieczające. Scenariusz wycieczek tego typu jest tak opracowany, by ich uczestnicy mieli czas na szkolenie z podstaw asekuracji, a także procedur przemieszczania się po takiej trasie. Bardziej obeznani z górami i mający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą zadowoleni z przejścia szlakiem po graniach Brenty, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla wielu osób fizycznie bardzo trudna, ale jej uczestnicy na pewno zapamiętają ją przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić też ciekawie zimowe miesiące, poruszając się po mało stromych terenach na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać m.in. widoki na grupę Tre Cime i szczyt Averau.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]