atrakcje w małopolsce, piękne miejsca w małopolsce

Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Pomimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, więc zdarza się, że ciężko znaleźć coś dla siebie w setkach wiadomości o bieżących imprezach kulturalnych bądź sportowych oraz ciekawych zabytkach w Małopolsce.

Serwis dla zaintrygowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

By pokazać potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, powstał serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o mniej i bardziej znanych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak również o wystawach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Podróżnicy planujący przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której ekspresowo znajdą galerie i zabytki, Centra Informacji Turystycznej oraz hotele, pensjonaty i kempingi położone w miejscowościach Małopolski. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Co więcej, dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. atrakcje narciarskie, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy piękno lokalnego folkloru.

Proste rozmówki i rejestr konsulatów – istotne informacje dla cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również turystach z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane i inne tatrzańskie miejscowości. Komunikaty zawarte na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale również w między innymi w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim oraz hiszpańskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr ambasad i konsulatów zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego. Niesłychanie wartościowa dla cudzoziemców może być także sekcja Rozmówki, w której poznają ważne wyrażenia i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas wizyty w Polsce.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego