Wycieczka na Kilimandżaro – niesamowita podróż do Tanzanii

Tu znajdziesz więcej informacji o Kilimandżaro wycieczka.

Sięganie po górskie szczyty to pragnienie licznych turystów, którzy kochają ekstremalne wyzwania. Pamiętnych przeżyć na pewno zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Globtroterów wabią przede wszystkim sposobność zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, malownicze widoki, jak również kurczące się już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Shira, Uhuru i Mawenzi. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymaga należytego przygotowania – z uwagi na sporą wysokość realne jest niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, a niestabilne warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na wierzchołek masywu jest trudnym zadaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie powinny charakteryzować się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na marsz przez około 7 do 9 godzin dziennie.

Co powinno się wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem zaleca się też zaopatrzyć się w leki działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się uchroni także odpowiednia profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających insekty oraz korzystanie z okrycia wierzchniego przykrywającego nogi i ramiona. A w jaki sposób zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]