Wycieczka w Himalaje? To możliwe!

Nigdy wcześniej nie spotkałeś tak dobrej oferty wycieczki w Himalaje!

Himalaje wraz z położonym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływa na to dużo elementów – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie nadmienić też o skrajnej trudności poszczególnych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje są areną rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz organizować go samodzielnie

Na wstępie warto podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Źródłem kłopotów bywa również sama organizacja podróży – rezerwacja biletów lotniczych czy zdobycie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w wysokie okolice. Dodatkowym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje albo Karakorum z rzadka decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, iż te masywy są poza ich zasięgiem, ponieważ częstokroć organizowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Manaslu czy Annapurna. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków i podziwianie niezwykłych cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]