Wyprawy w Alpy – na co mogą liczyć uczestnicy trekkingów?

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą wycieczki w Alpy Austriackie? Nie zwlekaj! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Miłośnicy gór, którzy poznali już dokładnie każdą marszrutę w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach i w Sudetach, ostatecznie zaczynają szukać kolejnych wrażeń i przeglądają oferty eskapad w inne europejskie łańcuchy górskie. Wielu z nich zdecyduje się na wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Kilka informacji o Alpach

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego obszar rozciąga się parę krajów, między innymi Austrię, Włochy, Szwajcarię i – naturalnie – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Europy, a więc Mont Blanc, nazwany również Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednakże to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe malownicze szczyty, o których zdobyciu fantazjują wspinacze z całego świata, to np. Weisshorn – 4506 m n.p.m. , Signalkuppe – 4554 m n.p.m. czy Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., a także inne ważne dla alpinizmu wierzchołki, jak szczyty grani Grandes Jorasses oraz Les Droites. Alpy dzielą się na wyższe Alpy Zachodnie i niższe Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy – oszałamiające doświadczenie

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie lokalni organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest kilka intrygujących propozycji skierowanych do entuzjastów gór o rozmaitym poziomie doświadczenia. Ci, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, lecz mogą pochwalić się stosowną wydolnością fizyczną i nabyli już biegłość w jeździe na nartach, mogą uczestniczyć w siedmiodniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wyprawy na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można bezpiecznie zdobywać nowe umiejętności. Tym, których obchodzi w głównej mierze część szkoleniowa, zalecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu opanowanie podstaw bezpiecznego przemieszczania się w górach wysokich. Niekwestionowanym atutem takich wypraw jest to, że odbywają się w małych, zazwyczaj kilkuosobowych grupach, co powoduje, że każdy z partycypantów może liczyć na całkowitą uwagę szkoleniowców.

Z zawodowymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się wspaniałym doświadczeniem, niosącym satysfakcję z przezwyciężania własnych ograniczeń, ale także rozpalającym ochotę na więcej.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]