Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

W tym miejscu uzyskasz kompetentną pomoc profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w małych firmach jest zazwyczaj powodem niemałych kłopotów. Mniejsze podmioty zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, zaś ich właściciele często nie potrafią odpowiednio zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Biuro rachunkowe – powierz budżet firmy profesjonalistom

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić głównie ze względu na dobro finansów. Jeśli powierzymy finanse przedsiębiorstwa ekspertom ds. księgowości, otrzymamy gwarancję, że możliwe kontrole US nie zakończą się nałożeniem mandatów. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu oraz pieniędzy – nie trzeba zajmować się rachunkowością samemu, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Należy również napomknąć o wygodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Współcześnie nie ma już konieczności codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że wiele spraw można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa komunikując się przez e-mail.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie można kierować się tylko kosztami obsługi – nadzwyczaj niskie ceny obsługi zazwyczaj zwiastują jej niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego pracownicy mają odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]