Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Na cadxpert.pl zlecisz 3D drukowanie.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest skierowana przede wszystkim do inżynierów, projektantów CAD, osób zatrudnionych w działach technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów, jak również przedstawicieli wielu innych sektorów przemysłu. Każda firma albo osoba, która potrzebuje prototypu lub modelu koncepcyjnego wykonanego przy pomocy technologii FDM, DMLS, SLA, SLS, oraz PolyJet, może skorzystać z tej usługi przy założeniu, iż nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie firmy znajdziemy też strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne informacje od producentów urządzeń do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny wydruk 3D detali

Druk 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania prototypów. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D metodą SLA? Do osób albo firm, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która zapewnia wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk gładkiej powierzchni, detali, bardzo wąskich ścianek oraz wyrazistych krawędzi.

Drukowanie 3D metodą FDM – wielokolorowe materiały

Najpopularniejszą technologią drukowania 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi atrakcyjna relacja kosztów do jakości, a także możliwość zastosowania filamentów w ogromnej palecie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany w głównej mierze za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Z tej technologii druku korzystają osoby, które potrzebują prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Technologia SLS – druk 3D poliamidem w proszku

Metoda wydruku 3D w technologii SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są następne warstwy tworzywa – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najistotniejsze atuty tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje odporność chemiczną i mechaniczną oraz precyzję kształtu.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]