Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Zamów odbiór starych mebli na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Większość z nas na pewno dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których z przeróżnych powodów nie chcemy się pozbyć. Najczęściej chowamy je na poddasze, do komórki lokatorskiej lub do piwnicy, aby nie zagracały przestrzeni domu. Problem jednakże w tym, że po jakimś czasie i te schowki stają się na tyle zagracone, że zwykłe ich użytkowanie okazuje się udręką. Dopiero to nakłania wielu z nas do dokonania gruntownych porządków, będących okazją do tego, aby uwolnić się od zebranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często organizujemy także, kiedy kupujemy zaniedbany dom albo otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Powinniśmy więc mieć pojęcie, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak bez trudu wykonać wywóz starych mebli z poddasza, domu i piwnicy.

Odbiór starych mebli – poznaj 3 zalecane rozwiązania

Śmieci takie jak sprzęty elektroniczne, połamane panele ścienne lub podłogowe, fragmenty stolarki okiennej czy połamane meble nie mogą zostać wyrzucone do kontenera zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeśli musimy się od nich uwolnić, możemy skorzystać z paru możliwości. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio dużego auta. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się zazwyczaj raz na miesiąc – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy więc przymuszeni zagospodarować miejsce na przechowanie rupieci sporych rozmiarów. Najwygodniejsze jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie odnajmująca go firma. Zadba ona też o zgodny z prawem recykling zebranych odpadków. Podmioty wynajmujące kontenery często oferują też profesjonalną pomoc przy opróżnianiu piwnicy, poddasza względnie całego magazynu.

Utylizacja mebli – na czym się opiera?

Jeśli stare meble zostaną przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub firmy zajmującej się się profesjonalnie utylizacją, nie będą spopielone ani nie trafią na wysypisko. Po zdemontowaniu ich na części składowe, a następnie posortowaniu komponentów podług surowca, z którego były wytworzone, mogą być powtórnie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w największej części się one składają, polega zwykle na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później mogą posłużyć do produkcji kolejnych garderób, krzeseł oraz półek.

Lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]