Sala komunijna, fotograf, zaproszenia – jak zorganizować komunię?

Aktualna oferta przyjęć komunijnych w Krakowie.

Impreza komunijna jest dla dziecka równie oczekiwanym wydarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, jako że to zazwyczaj pierwsza naprawdę duża biesiada rodzinna, na której dziecko jest świadome, że wszyscy goście skoncentrowani są jedynie na nim. Wobec tego rodzice robią wszystko, żeby ten dzień pozostał na lata w jego wspomnieniach.

Sala komunijna – zarezerwuj od razu jak zostanie wyznaczony termin wydarzenia

Jeszcze przed rozsyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice powinni wybrać czy poczęstują rodzinę w swoim domu czy konieczne będzie wynajęcie lokalu. Poczęstunek dla gości w domu jest najczęściej możliwe wówczas, jeśli planujemy uroczysty obiad jedynie dla wyjątkowo bliskiej kilkuosobowej grupy krewnych, jednak to już rzadkość. Obiady z okazji pierwszej komunii przeobraziły się w ostatnich dziesięcioleciach w huczne eventy rodzinne, na które sprasza się czasem do kilkudziesięciu gości, toteż zwykle organizowane są w restauracjach albo salach weselnych. Jeśli planujemy zarezerwować najładniejszy lokal, zalecamy wziąć się za poszukiwania sali, od razu jak będzie ustalona data komunii. W sezonie komunijnym poważną trudnością może okazać się również zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, toteż zalecamy wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, specjalizującą się w opracowaniu dań na komunie. Istotne jest też to, by sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, żeby dojazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był komfortowy oraz szybki.

Organizacja komunii – nie zapomnij o pamiątkowych zdjęciach

Rozważ wynajęcie fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak następującą później zabawę gości. Obyczajem stały się także stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna powinna więc oferować zachwycające, schludne wnętrza. Innym plusem będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Sposobność skorzystania z ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich wielu, zalecamy wziąć pod uwagę skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci interesującymi zabawami.
Oczywiście, goście obiadu komunijnego przyniosą podarki dla dziecka. Rodzice przeważnie dają im pełną dowolność z tym zakresie. Aczkolwiek w zaproszeniu można zaznaczyć, iż nie życzymy sobie pewnych rodzajów upominków, przykładowo zabawek militarnych bądź quada.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]