Statuetki metalowe – prestiżowa nagroda za osiągnięcia

Prestiż rozmaitych turniejów oraz nagród zależy od wielu elementów. Jednym z decydujących jest np. to, jaką dostaje wyróżniona nimi osoba. Świetnym tego mogą służyć statuetki przekazywane zwycięzcom rozmaitych nagród kulturalnych. Każdy rozpoznaje figurkę Grammy czy Fryderyka. Jednakowo doceniane są wyróżnienia dla sportowców – na przykład medale olimpijskie czy Puchar Europy. Powinni o tym pamiętać pomysłodawcy wszystkich imprez sportowych i kulturalnych chcący, aby te w mgnieniu oka wypracowały swoją renomę i przy tym żywiołowo się rozwijały. Zwłaszcza, iż zlecenie wykonania oryginalnych statuetek okolicznościowych jest obecnie wyjątkowo łatwe.

Statuetki pamiątkowe – nagrody znane od kilku stuleci przed naszą erą

Statuetki jako rodzaj wyróżnienia wręczanego utalentowanym jednostkom zwyciężającym w różnorodnych zawodach militarnych czy też konkursach poetyckich pojawiły się już w Starożytności. Dużą popularnością cieszyły się bez wątpienia w antycznej Grecji oraz w zbudowanym na jej dziedzictwie Cesarstwie Rzymskim. W późniejszych stuleciach ich znaczenie wyraźnie zmalało, aby odbudować się blisko dwa wieki temu. W dzisiejszych czasach puchary, statuetki i medale są nadzwyczaj ważną element kultury niemal każdego społeczeństwa, a mnóstwo z nich ma wagę internacjonalną – jako potwierdzenie tego warto podać chociażby Medale Noblowskie przyznawane każdego roku najlepszym pisarzom, badaczom oraz działaczom społecznym, jak również statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej za dokonania w dziedzinie sztuki filmowej.

Statuetki metalowe – jak zamówić?

Wykonanie różnego typu statuetek okolicznościowych można zwykle zlecić rzeźbiarzom lub – jeśli interesują nas w głównej mierze statuetki metalowe i mamy już opracowany model – u specjalistów specjalizujących się w odlewnictwie. Typów statuetek okolicznościowych jest mnóstwo, jakkolwiek największym popytem cieszą się statuetki z brązu. Naturalnie nie dzieje się tak bez przyczyny – ich produkcja jest nie jest kosztowna, a zarazem wyglądają one doskonale, czym w dużej mierze zwiększają prestiż różnego rodzaju zawodów sportowych i plebiscytów.