Garść informacji o leczeniu starczowzroczności

Więcej o leczeniu starczowzroczności Kraków.

Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z normalnych procesów wynikających ze zbliżania się do wieku starczego. Jej oznaką jest pogorszenie widzenia w bliży, co praktycznie ogranicza możliwość użycia smartfona lub notebooka, czytania książek, rozwiązywania krzyżówek oraz realizowania wielu prostych aktywności. Starczowzroczność jest wynikiem osłabienia zdolności akomodacji oka albo jej kompletnej utraty. Sposobem na poradzenie sobie z tą dolegliwością może być noszenie szkieł korekcyjnych, jednak wywołuje to pewne komplikacje. Soczewki do bliży utrudniają dostrzeganie dali, okulary dwuogniskowe zazwyczaj nie są wygodne, natomiast modele progresywne na ogół nie są tanie. Doskonałym rozwiązaniem może być tym samym wyeliminowanie presbiopii w wyniku zabiegu.

Korekcja starczowzroczności – realizuj bez ograniczeń powszednie czynności

Jak już napomknęliśmy, leczenie presbiopii umożliwia uniknięcie wielu komplikacji przy realizowaniu codziennych, najprostszych czynności. Ludzie cierpiące na tę chorobę (należy podkreślić, iż nierzadko pierwsze oznaki starczowzroczności ujawniają się już po czterdziestym roku życia) mają problemy z czytaniem bądź korzystaniem z telefonu, a także dokonywaniem zakupów (w gruncie rzeczy ogranicza możliwość przeczytania ceny produktu) czy jazdą komunikacją miejską (trudności ze sprawdzeniem rozkładów jazdy). Poza tym, przeciwnie do miopii, starczowzroczność nie jest rekompensowana przez możliwość lepszego widzenia w dali, a noszenie okularów okazuje się dla chorego niewygodne. Warto również pamiętać, że wada ta się nieprzerwanie zwiększa, a każde następne dwa lata przynoszą najczęściej osłabienie widzenia w przybliżeniu o 0,25 dioptrii.

Leczenie presbiopii – jakie sposoby są możliwe?

Poza korekcją przy użyciu szkieł korekcyjnych, dostępne jest również leczenie presbiopii z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują potrzebę korzystania ze szkieł korekcyjnych. Techniki jak np. PRESBYMAX® są również sposobem na to, aby w trakcie jednego zabiegu w pełni uwolnić się od wady w obu oczach.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]