Metoda femtolasik, lasik i zabieg trans PRK – o laserowej korekcie wzroku

Szukasz wiadomości o laserowej korekcji wzroku? Dobrze trafiłeś!

Możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych, komfort w codziennych sytuacjach czy praca w różnych zawodach – to tylko kilka z powodów, które popychają ludzi do przeprowadzenia korekcji laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnio nieustannie rośnie, do czego przyczynia się z pewnością bardzo nikłe niebezpieczeństwo ewentualnych powikłań oraz lepsza technologia (i wynikająca z niej obniżka cen leczenia). Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Wiele badań dowodzi wszak, że nie korygowane wady wzroku mogą doprowadzić do wiele poważniejszych komplikacji, bowiem stanowią czwarty (tuż po zwyrodnieniu plamki, zaćmie i jaskrze) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią zmaga się co trzeci Europejczyk.

Korekta laserowa wzroku – na czym polega?

Korekcja laserowa wzroku korzysta z technologii formowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez spłaszczenie rogówki w jej centrum można osiągnąć imponujące rezultaty. Unosząc jej środek i redukując jej obwód, można z kolei usunąć hyperopię. Dziś najpopularniejszym typem lasera wykorzystywanego w trakcie procedur korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie wiązki światła IR. Umożliwia to dokonanie dokładnego kształtowania, a jednocześnie zmniejsza niebezpieczeństwo naruszenia pozostałych części rogówki. Za decyzją o wyborze tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia mnóstwo argumentów. Najistotniejsze to w szczególności dokładność, niska inwazyjność, skuteczność, jak również nikłe niebezpieczeństwo powikłań. Należy wspomnieć również o tym, że zabieg nie musi być przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekcja wzroku – lekarz odmówić leczenia

Zanim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, trzeba być przygotowanym na to, że w niektórych kazusach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Wśród najpopularniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy przede wszystkim choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, nieukończony 21 roku życia, karmienie piersią oraz ciążę czy schorzenia oczu jak przykładowo zaćma.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]