Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Znajdź podłogi drewniane Baltic Wood.

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od posadzki drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem banalnie proste, więc wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług fachowców. Jak zatem układać panele podłogowe?

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy montować na suchym podłożu – poziom wilgoci nie powinien być większy, niż 3%. Powinieneś pamiętać także o odseparowaniu paneli od podłogi – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na dwie doby, aż dobrze wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Rozpoczynając montaż paneli, pamiętaj o jednym – panele podłogowe najlepiej układać startując z kąta pomieszczenia. Przed pracą, sprawdź, czy nie są zepsute, bowiem potem trudniej będzie je reklamować. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – dopuszczalna wartość wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie do okna, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym pracować

Wykonane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w pomieszczeniu. Musisz więc zostawić szczeliny przyścienne o szerokości przynajmniej jednego centymetra, do których zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]